Naujas žurnalo „Kelionė“ numeris: apie laisvę būti savimi

Pasirodė žiemai skirtas žurnalo „Kelionė“ numeris. Jame šįkart kalbame apie laisvę būti savimi ir prabangą sustoti kasdienybės tėkmėje. „Kartais nuo skausmo būti savimi slepiamės ne tik įvaizdžiuose, bet ir minioje, pamaldžiai apkalbančioje autentiškai gyvenančiųjų pasirinkimus. <…> Kas turi atsitikti, kad mėgintume įsiklausyti ne į tariamų sėkmingo gyvenimo ekspertų, o į kiekvieno iš mūsų viduje glūdinčio Dievo vaiko poreikius ir įžvalgas?“ – klausia kun. Kęstutis Dvareckas. O rašytoja Renata Šerelytė straipsnyje „Iš dangaus atminties“ sako, kad „laisvė būti savimi susijusi su dideliais dvasiniais iššūkiais, kurie auga augant žmogaus sielai. Nebrandi siela dažnai nenori priimti savęs tokios, kokią ją sukūrė – ir savo fizinio, ir dvasinio pavidalo. O tai juk ir būtų pirmas žingsnis į laisvę.“

Naujajame žurnalo „Kelionė“ numeryje mūsų laukia ne vienas adventiškas kvietimas stabtelėti. Štai aktorius Giedrius Savickas pasakoja apie Viešpaties dovanas ir prabangą tiesiog sėdėti prie jūros: „Anksčiau atrodydavo: jei turi laisvo laiko, privalai ką nors veikti, bet tai nėra poilsis. Poilsis – sėdėti ir žiūrėti į jūrą. <…> Jūra viską padaro už tave. Nemokamai. Juk tuomet, kai saulėlydį paplūdimyje stebi šimtas porų, visi yra laimingi, ir tai nieko nekainuoja“, – sako aktorius. Savo gyvenimo istorija skiltyje „Gamta“ besidalijantis botanikas Mindaugas Lapelė taip pat primena, kad šiandien vis labiau imame gamtą vartoti nei joje būti, gėrėtis ir pakelti žvilgsnį dangop, kad išvystume virš galvų klykiančius paukščius.

Skiltyje „Asmenybė“ Lietuvos ambasadorė prie Šventojo Sosto ir Maltos ordino Sigita Maslauskaitė-Mažylienė pasakoja ne tik apie diplomatinės tarnybos galimybes ir iššūkius, bet dalinasi ir savo gyvenimo, tikėjimo bei kūrybos kelionės patirtimis. Kalbant apie ambasadorės darbą, pasak Sigitos, didžiausias iššūkis su kuriuo tenka susidurti – Vakaruose išsikerojusi rusiška propaganda. „Pavyzdžiui, išgirsti, kad kokioje garbingoje savivaldybėje ar bažnyčioje vyksta rusų propagandistų renginys apie Mariupolio atstatymą. Nors taikomos priemonės siekiant tokius renginius užkardyti, vis viena matai, kad rusiškosios propagandos čiuptuvai yra tikrai meistriškai apraizgę Europą.  Na, o kai jau atrodo, kad pasaulis ritasi į pražūtį, malda prie Švč. Sakramento tą baimę išblaško ir suteikia jėgų vėl kibti į kovą“, – sako Sigita Maslauskaitė-Mažylienė.

Kas dar laukia šiame „Kelionės“ numeryje? Pokalbiai su kostiumų dizainere, menininke Dovile Gudačiauskaite, su juvelyre Rasa Jundulaite, su pasakų kūrėja, vedančia edukacijas apie neregio pasaulį, Indre Gaskaite. Dar viename interviu dailės mokytoja Rita Urbonaitė pasakoja apie dėmesio trūkumo ir hiperaktyvumo sutrikimą turinčius žmones ir jų patiriamus iššūkius bei išskirtines dovanas. O skiltyje „Kryžkelystė“ sutinkamas keliautojas Aušrys Matonis, aplankęs visas pasaulio valstybes ir ramų uostą atradęs Palendriuose, pasakoja, kodėl svarbu bent pusę pasaulio pamatyti, kad suprastum, kaip gera gyventi Lietuvoje.

Be to, „Kelionėje“ rasite: teologo Valdo Mackelos įžvalgas apie vyro brandos kelionę, Giedriaus Tamaševičiaus pasakojimą apie Jantės įstatymą arba skandinaviškus vaistus nuo puikybės, o „Nutylimoje temoje“ šįkart gilinamasi į vienatvės, vienišumo ir saviizoliacijos problemą. Skaitytojai žurnale ras ir Agnės Žagrakalytės straipsnį apie pakeliui į altoriaus garbę esantį politiką – vieną iš Europos Sąjungos kūrėjų – Roberą Šumaną, Jūratės Micevičiūtės tekstą apie laisvę kaip „princesę ant žirnio“ bei vaikystėje per Kalėdas skanautais apelsinais dvelkiančią Birutės Jonuškaitės esė „Pliusiukai ir kryželiai“.

Visa tai Jūsų laukia naujausiame žurnalo „Kelionė“ numeryje.

Keliaukime drauge 2025-aisiais!