Riedlenčių revoliucija
89 milijonai riedlentininkų visame pasaulyje. Aktyviai besivažinėjančiųjų riedlentės lūžta arba tampa nebetinkamomis važinėti vidutiniškai per mėnesį, profesionalų – per dieną. Riedlentės ašys tarnauja daugiausiai pusę metų. Drabužiai plyšta ir po pirmo kritimo.
Kun. Kazimieras Milaševičius, OSB. Vidinės laisvės diena
Norint suvokti šabo, Dievo „poilsio“, esmę, būtina žvelgti į septintąją dieną sutuoktuvių kontekste – kaip į Dievo ir išrinktosios tautos vestuvių puotą. Žydų šabo šventimas pasižymi „sutuoktuviniu“ dvasingumu. Ką tai reiškia?
Barry Schwartz. Pasirinkimų paradoksas
Ar per didelis pasirinkimas nesuteikia ir nuovargio bei neišvengiamo nusivylimo? Ar galimybė rinktis iš tiek daug skirtingų variantų suteikia tik laisvės iliuziją, nebeatnešdama pasitenkinimo?
Ses. Marie-Reine. „Lietuvoje susidūrėme su Kryžiaus slėpiniu“
Lietuvai atkūrus Nepriklausomybę, 1994 m. Kaišiadorių vysk. Juozo Matulaičio rūpesčiu ir kard. Audrio Juozo Bačkio kvietimu į Lietuvą atvyko keturios Betliejaus, Mergelės Marijos Dangun Ėmimo ir Šv. Brunono kongregacijos seserys.
Pokalbis su Antanu Balsiu. „Laimė ateina, kai esi dėkingas“
Sunki vaikystė, traumuojamos patirtys Bažnyčioje ir kelionė į atleidimą, tarnyba kariuomenėje, pelningas verslas, atvedęs į dvasinį bankrotą, priklausomybės maitinamas noras mirti ir sveikimo kelionė...
Pastatą skaityti tarsi knygą. Pokalbis su Marija Drėmaite
Ar dažnai susimąstome, kas ir kaip formavo mūsų aplinką – pastatus, gatves, aikštes ir skverus? Kokiomis aplinkybėmis visa tai atsirado?
„Demokratinės vertybės svarbiau už karjerą“. Pokalbis su S. Petuškova ir A. Šaporovu
Baltarusių menininkų sutuoktinių pora prieš daugiau nei trejus metus suprato neturį jokio pasirinkimo – privalą pasiimti svarbiausius daiktus ir bėgti neatsigręžiant, antraip bus sulaikyti už Lukašenkos režimą kritikuojančius meno kūrinius.
Inesa Vaitkūnaitė. Adele, ar tai visas tavo kraitis?
Adele, tai visas tavo kraitis? Surašytas enkavėdistų… Vidurnaktį jie netikėtai įsiveržę į tavo kambarį ir apkaltinę pogrindine ateitininkų veikla, privertė jų akivaizdoje paskubomis apsirengti ir išsivedė į savo raudonuosius rūsius. Liko aštuonios tavo suknelės, ir šilkinės skarelės nepasiėmei…
Pulk. E. Lastauskas: „Dievas turi planą ir mus myli, tad ko mums bijoti?“
„Baimė – dažniausiai negeras, neracionalus dalykas, kurio mums, katalikams, reikėtų stengtis vengti. Emocijos ir jausmai yra kaip prieskoniai. Gerai, jeigu jų patiekale yra, bet jeigu vien jie…“ – juokiasi pulkininkas Eugenijus Lastauskas.
Antanas Šimkus. Neprarasti vilties
Svarbiausia yra neprarasti vilties. Ko gero, tai buvo giliausiai širdin įkritę žodžiai, išgirsti iš brolio pranciškono tą akimirką, kai viskas atrodė juodžiausia. Paprastas pasakymas, be įmantrybių, primygtinių siūlymų ką nors keisti ar dirbtinai nepasiduoti. Ir tuo metu to labai reikėjo.
Kun. Vaidotas Labašauskas: „Be Jo esi tik funkcionierius“
Vilkaviškio vyskupijoje tarnaujantis Vaidotas Labašauskas – tarp žmonių ir su žmonėmis esantis kunigas. Pokalbyje jis pasakoja apie savo gyvenimo kelią: mamos netektį, paauglystės audras, patraukimą kunigystėn, studijas Amerikoje, kaimo klebono tarnystę.
Didelės šeimos paslaptys: nuo meilės iki finansų
Mūsų pašnekovų žurnalisto Aurimo Perednio ir mokytojos Eglės Danilevičienės šeimos yra daugiavaikės. Tėvai neslepia, kad daugiavaikė šeima kelia iššūkių, tačiau jos pilnatvė yra ir beribio džiaugsmo šaltinis.
Viktorija Voidogaitė, CC. Babos istorija apie liežuvį
Baba – visų kartų moterų sukaupta išmintis, kuri yra gyva. Ir, manau, ypač dabar turime ja kliautis. Su amžiumi šis jausmas stiprėja, leisdamas iš perspektyvos pažvelgti į tai, kas vyksta, ir priimti tai, ko negali pakeisti.
Agnė Žagrakalytė. Šventųjų valgiaraščiai
Perspėjimas skaitysiantiems: tai nėra rimtas straipsnis, tad jei esate ne linksmai, o rūsčiai nusiteikę geriau jo neskaityti. Viena vertus, aš nieko neprikūriau ir neišgalvojau, bet jautresnius gali papiktinti prieš šimtus metų rašytos istorijos, kuriomis remiuosi.
Jūratė Micevičiūtė. Dovanų dovana: dosnioji meilė
Meilė atrodo suprantama ir įprasta kaip oras, kuriuo kvėpuojame, tad kiekvienas „žinome“, kas tai yra, o kur dar įmantrūs filosofų, teologų ir poetų apibrėžimai, užimantys kilometrus knygų lentynų.
Laura Sintija Černiauskaitė. Atiduoti savo saulę
Kasmet nuo pat pirmųjų saulės pažvelgimų drąsiai atkišu jai veidą, nebodama jokių perspėjimų apie pavojus. Iki šiol nieko blogo ji man nepadarė; laukiu jos ir pasitikiu ja; juntu, kad mudvi panašesnės negu pasakoja mokslas.
Rudens „Kelionė“ – apie drąsą įsipareigoti savo keliui
Pasirodė naujas rudeniui skirtas žurnalo „Kelionė“ numeris. Kaip visuomet gausi, net per 112 puslapių besidriekianti „Kelionė“ kviečia leistis ir į savojo kelio refleksiją. Kaip atpažinti, kad keliauji teisinga kryptimi? Kaip ją pasirinkus žengti kantriai ir ištikimai?
Giedrius Tamaševičius. Apie pašaukimą giedoti grigališkąjį choralą
Prieš kelerius metus vienoje mokykloje pavadavau vienuoliktokų tikybos mokytoją. Nors per pirmąją pamoką kalbėjomės apie įvairias Bažnyčios gyvenimo aktualijas, galiausiai mokinių buvau paprašytas pasidalyti savo žiniomis apie… Koraną. Pasirodo, prieš pamoką buvau jiems pristatytas kaip žmogus, gerai išmanantis choralą, tik tas žodis mokiniams, matyt, dar neatrodė girdėtas.
Ar susikalbame meilės kalba?
Esame labai skirtingi, nes skiriasi mūsų patirtys, įpročiai, požiūris į save ir pasaulį. Kalbame kalba, kurią girdėjome nuo vaikystės, kurią vartojame kasdien, o gal mokomės užsienio kalbų, kad geriau pažintume pasaulį, jo geopolitinius, visuomeninius, kultūrinius skirtumus, galėtume bendrauti su įvairiomis kalbomis kalbančiais asmenimis, domėtis jų kultūra, literatūra, diskutuoti įvairiais klausimais.
Augustė Žičkytė. Thomas Mertonas – katalikas visiems
Trapistų vienuolio, religinio rašytojo Thomo Mertono (1915–1968) Lietuvos skaitytojams pristatinėti nereikia. Vienus žavi vienuolio atvirumas, žmogiškumas, kiti, jo gyvenimo, įžvalgų paskatinti, bando perprasti vienuolinį gyvenimą, praktikuoti kontempliatyviąją maldą, ieško krikščionybės ir Rytų religijų sąsajų