Kun. Vaidotas Labašauskas: „Be Jo esi tik funkcionierius“
Vilkaviškio vyskupijoje tarnaujantis Vaidotas Labašauskas – tarp žmonių ir su žmonėmis esantis kunigas. Pokalbyje jis pasakoja apie savo gyvenimo kelią: mamos netektį, paauglystės audras, patraukimą kunigystėn, studijas Amerikoje, kaimo klebono tarnystę.
Didelės šeimos paslaptys: nuo meilės iki finansų
Mūsų pašnekovų žurnalisto Aurimo Perednio ir mokytojos Eglės Danilevičienės šeimos yra daugiavaikės. Tėvai neslepia, kad daugiavaikė šeima kelia iššūkių, tačiau jos pilnatvė yra ir beribio džiaugsmo šaltinis.
Viktorija Voidogaitė, CC. Babos istorija apie liežuvį
Baba – visų kartų moterų sukaupta išmintis, kuri yra gyva. Ir, manau, ypač dabar turime ja kliautis. Su amžiumi šis jausmas stiprėja, leisdamas iš perspektyvos pažvelgti į tai, kas vyksta, ir priimti tai, ko negali pakeisti.
Agnė Žagrakalytė. Šventųjų valgiaraščiai
Perspėjimas skaitysiantiems: tai nėra rimtas straipsnis, tad jei esate ne linksmai, o rūsčiai nusiteikę geriau jo neskaityti. Viena vertus, aš nieko neprikūriau ir neišgalvojau, bet jautresnius gali papiktinti prieš šimtus metų rašytos istorijos, kuriomis remiuosi.
Jūratė Micevičiūtė. Dovanų dovana: dosnioji meilė
Meilė atrodo suprantama ir įprasta kaip oras, kuriuo kvėpuojame, tad kiekvienas „žinome“, kas tai yra, o kur dar įmantrūs filosofų, teologų ir poetų apibrėžimai, užimantys kilometrus knygų lentynų.
Laura Sintija Černiauskaitė. Atiduoti savo saulę
Kasmet nuo pat pirmųjų saulės pažvelgimų drąsiai atkišu jai veidą, nebodama jokių perspėjimų apie pavojus. Iki šiol nieko blogo ji man nepadarė; laukiu jos ir pasitikiu ja; juntu, kad mudvi panašesnės negu pasakoja mokslas.
Rudens „Kelionė“ – apie drąsą įsipareigoti savo keliui
Pasirodė naujas rudeniui skirtas žurnalo „Kelionė“ numeris. Kaip visuomet gausi, net per 112 puslapių besidriekianti „Kelionė“ kviečia leistis ir į savojo kelio refleksiją. Kaip atpažinti, kad keliauji teisinga kryptimi? Kaip ją pasirinkus žengti kantriai ir ištikimai?
Giedrius Tamaševičius. Apie pašaukimą giedoti grigališkąjį choralą
Prieš kelerius metus vienoje mokykloje pavadavau vienuoliktokų tikybos mokytoją. Nors per pirmąją pamoką kalbėjomės apie įvairias Bažnyčios gyvenimo aktualijas, galiausiai mokinių buvau paprašytas pasidalyti savo žiniomis apie… Koraną. Pasirodo, prieš pamoką buvau jiems pristatytas kaip žmogus, gerai išmanantis choralą, tik tas žodis mokiniams, matyt, dar neatrodė girdėtas.
Ar susikalbame meilės kalba?
Esame labai skirtingi, nes skiriasi mūsų patirtys, įpročiai, požiūris į save ir pasaulį. Kalbame kalba, kurią girdėjome nuo vaikystės, kurią vartojame kasdien, o gal mokomės užsienio kalbų, kad geriau pažintume pasaulį, jo geopolitinius, visuomeninius, kultūrinius skirtumus, galėtume bendrauti su įvairiomis kalbomis kalbančiais asmenimis, domėtis jų kultūra, literatūra, diskutuoti įvairiais klausimais.
Augustė Žičkytė. Thomas Mertonas – katalikas visiems
Trapistų vienuolio, religinio rašytojo Thomo Mertono (1915–1968) Lietuvos skaitytojams pristatinėti nereikia. Vienus žavi vienuolio atvirumas, žmogiškumas, kiti, jo gyvenimo, įžvalgų paskatinti, bando perprasti vienuolinį gyvenimą, praktikuoti kontempliatyviąją maldą, ieško krikščionybės ir Rytų religijų sąsajų
Kodėl nesuprantame paauglių?
„Kelionė“ 2022 m. Nr. III (23)Vaikui nėra lengva išgyventi laikotarpį tarp vaikystės ir brandos. Tačiau ne mažiau sunku ir tėvams: sulaukus vaikų paauglystės, mums pradeda atrodyti, kad mūsų vaikai galbūt yra iš kitos planetos arba pradedame elgtis su jais pernelyg atsargiai, riboti juos ir saugoti. Kodėl taip darome?Paauglystė neretai lyginama su turbulencija: „kratyti“ pradeda ne …
„Mažoji studija“ – 30 metų gyvuojantis feniksas
„Kelionė“ 2023 m. Nr. III (27) „Man atrodo, kad „Mažoji studija“ gali suvaidinti didelį vaidmenį. Juk taip priartėjama prie žmonių. Aš noriu, kad jie išgirstų tų valandėlių metu tą žmogiškąją krikščionybės pusę, o ne kažkokius priesakus, įstatymus, kurie buvo svetimi Kristaus dvasiai.“ Kun. Česlovas Kavaliauskas Lietuvos radijo eteryje jau daugiau nei tris dešimtmečius skamba „Mažosios …
Negatyvus mąstymas – viena pavojingiausių priklausomybių
„Kelionė“ 2022 m. Nr. III (23) Kodėl žmonės neretai taip stipriai laikosi įsikibę savo skausmo ir negatyvių išgyvenimų? Tai šiek tiek keistas ir retai sąmoningai apmąstomas būdas, „padedantis“ pasijausti gyvybingiems ir pradėti rūpintis savimi. Kaip išvengti šio neprotingo ir skausmingo įpročio? Siūlome jums keletą psichoterapeutės, socialinės darbuotojos, knygos „Išjungimo galia: sąmoningas būdas išlaikyti sveiką protą …
Read more "Negatyvus mąstymas – viena pavojingiausių priklausomybių"
Kun. Mozė Mitkevičius. Kaip danguje, taip ir žemėje…
„Kelionė“ 2024 m. Nr. II (30) Diena iš dienos be ypatingų pastangų kartojant „Tėve mūsų“ žodžius pasiduodama rutina tapusiam jos rečitavimui, visiškai pasitikint nugludintu maldos turiniu. Tačiau it žirniai beriami žodžiai gali suskambėti naujai vos atsikvėpus neįprastoje pauzėje ar juolab ėmus mąstyti apie ką tik ištartų žodžių prasmę. Kaip danguje, taip ir žemėje… Ką reiškia …
Read more "Kun. Mozė Mitkevičius. Kaip danguje, taip ir žemėje…"