Tekstai

Dominyka Navickaitė. Kaip prisijaukinti nežinomybę ir neapibrėžtumą?

Yra daug klausimų, į kuriuos negalime atsakyti, ir noras kontroliuoti savo gyvenimą, aplinką, numatyti tai, kas bus rytoj, skaudžiai atsitrenkia į prieš mūsų protą užvertas nežinomybės duris.

Pavasarinis žurnalo „Kelionė“ numeris: apie tvirtumo iššūkį

Šioje „Kelionėje“ daug dėmesio skiriama klausimams: kas yra tvirtumas? Kokį žmogų galima laikyti tvirtu ir kaip to tvirtumo siekti?

Juozapa Živilė Mieliauskaitė, SF. Šiandienos savęs pažinimo kelionė

Netikėtõs žiniõs apie prasidėjusį karą akivaizdoje daugelis atrodė priblokšti: nepajėgė užsiimti kasdiene veikla, tęsti įsipareigojimų, dieną pradėdavo ir baigdavo su žiniomis apie karo veiksmus. Siaubas, baimė ir sielvartas, šokas buvo labai normali reakcija.

Aistė Stremaitytė. Vilties formos iš partizanų bunkerių

Partizaninio karo aplinkybėmis, kai oficialioji žiniasklaida tapo cenzūros įkaite ir sovietinės propagandos įrankiu, bunkerių spaustuvėse kario ir žurnalisto vaidmenys susijungė tame pačiame asmenyje.

Carlos G. Vallés, SJ. Gyventi nuolatiniame pasirinkime

Jeigu Jis renkasi tylėti, aš garbinsiu Dievą tyloje, sustiprinsiu savo budrumą, pasitelksiu savo žiburius ir eisiu toliau, visada žinodamas, kad Jis yra čia, saugodamas mane tyloje, ir kad už kažkurio kelio posūkio vėl parodys man savo veidą – jei tik judėsiu toliau.

Gydytoja Genovaitė Jusaitienė: „Be pacientų gyventi tiesiog negalėjau“

O gydytoja dirbti man buvo smagu. Jeigu 30 ligonių per dieną nepriimdavau, būdavo nei šis, nei tas. Per visus savo darbo metus neatsakiau nė vienam žmogui, iš kur jis besikreipdavo. Su siuntimu ar be, dieną ar naktį – visus priimdavau. Tiesiog negalėjau be ligonių gyventi.

Agnė Žagrakalytė. Belgiškos pasakos apie šventuosius ir jų šunis, vilkus, velnius ir alų

Daug kolekcijų turiu! Kolekcionuoju Besišypsančias Madonas visose bažnyčiose ir visuose muziejuose (išsinešu jas telefono fotoaparate), turiu jums parodyti didelę šv. Andriejaus kolekciją, turiu jums papasakoti, kaip šventieji alų virė, turiu…

Naujas žurnalo „Kelionė“ numeris apie brangiausias dovanas: klausymąsi, bendrystę, atjautą

Pasirodė paskutinis šių metų žurnalo „Kelionė“ numeris. Nauja „Kelionė“ pasakoja apie brangiausias dovanas: bendrystę, atjautą, kalbėjimąsi ir klausymąsi.

Valdas Mackela. Gražiausioji Saliamono giesmė: šaknydintis į Dangų

Nors medis šaknijasi į žemę, mes esame pašaukti šanknydintis į Dangų. Kad šaknydintumėmės į Dangų, turime į jį stiebtis, o kad stiebtumėmės, turime galvoti apie dangiškus dalykus, apie tai, kas yra aukštybėje.

Ričardas Šumila: „Didžiausias džiaugsmas – gerai pavykęs spektaklis“

Gerai pavykęs spektaklis yra tuomet, kai jam pasibaigus supranti, kad ką tik įvyko kažkas įspūdingo, ko negali apsakyti žodžiais, tik patiri neapsakomą džiaugsmą.