Tekstai

Ses. Faustina Elena Andrulytė, SF. Grūdelio dalia

Pamenu, kai svarstant ir bandant suvokti, kiek giliai galima bristi į katalikiškos spaudos vandenis, sulaukiau ir ne vieno bandymo atkalbėti – popierius, nebeskaito žmonės, brangu, neapsimoka, daug darbo, niekad neatsipirks… Viskas yra tiesa. Bet yra ir kitas balsas, kuris kažką šnibžda apie pieno upes, nors priešais tave – tik bekraščiai smėlynai.

Adrienne von Speyr. Šventumas kasdienybėje

Jeigu žmogus susimąstytų, kiek tokių atsitiktinių minčių ir melodijų sukosi jo galvoje paskutines kelias dienas, tikriausiai nustebtų, gal netgi išsigąstų supratęs, kaip lengvai į jo vidinį pasaulį patenka ir kaip jį paveikia bereikšmiai atsitiktinumai.

Naujasis žurnalo „Kelionė“ numeris: apie kūną ir kūniškumą

Pasirodė naujas žurnalo „Kelionė“ numeris, kuris, mums leidžiantis į rudenį, kviečia pakeliauti galgi ir kiek nepatogiais, bet reikalingais takais. Viena iš kertinių šio numerio temų – kūnas ir kūniškumas.

Renata Šerelytė. Žaizda, kuri neužsitrauks

Ir malonė, ir dorybės nėra paskiriami ar nusipelnomi dalykai; taip pat jie nėra ir atsitiktiniai. Tai Dievo ir žmogaus paslaptis, gyvas siūlelis, laumžirgio sparno vitražas tamsoj, apšarmojusi žvaigždyno kekė, palinkusi naktį prie miegančio lango.

Kun. Mindaugas Malinauskas, SJ. Nuolanki meilė

Tik meilė danguje išliks, tačiau ta meilė tikrai turi būti nuolanki. Juk ir pats Dievas, būdamas tobula meilė, labai nusižemino sukurdamas žmogų ir dovanodamas ne tik savo meilę, bet su ja ir visą pasaulį, be to, sukurdamas žmogų pagal savo paveikslą ir panašumą.

Antanas Šimkus. Ties mažaisiais piešiniais

Su paaugliška auditorija kalbėjomės apie tapatybę, apie tai, ką reiškia būti šių kraštų gyventoju, šios šalies piliečiu. Visi žino teisingus atsakymus, gali išvardinti svarbiąsias istorijos datas ir valdovus, tačiau kalbant apie aktualijas paaiškėja, kad nėra jokios idėjos, kuri galėtų vienyti.

Jūratė Micevičiūtė. Vienintelio laimės modelio diktatūra ir jos disidentai

Dar prieš tris ar net du šimtus metų savanoriškai pasirinkęs būti neproduktyviu ir visuomenės išorėje gyvenančiu vienišiumi žmogus netgi Vakaruose galėjo susilaukti didžiausios aplinkinių pagarbos. Tiesa, tuo metu mes dar nežinojome, kad laimingas žmogus turi turėti prestižinį (pageidautina, vadovaujamą) darbą, sutuoktinį/ę, vaikų, namą su žalia veja ir žoliapjove, automobilį, šunį, draugų ratą, atostogas prie šiltos jūros su palmėmis ir skėtukais kokteilių taurėse bei sąskaitą banke.

Giles Fraser. Ar „blogio problema“ tėra teorinis klausimas?

Šiandien sekuliariai humanistinei kultūrai nėra paprasta suprasti krikščionių tezę, kad tinkamiausias atsakas į kančią yra kryžius. Tai nėra teorinis atsakymas, kuris plačiai svarstomas religijos filosofijos paskaitose, bet tikinčio žmogaus apsisprendimas.

Mark Manson. Viskas, ką reikia žinoti apie santykius: 1500 porų patarimai. I dalis

Kai kurie žmonės užmezga santykius siekdami kompensuoti tai, ko jiems trūksta, ar tai, ko nepakenčia savyje. Tai – bilietas į toksiškus santykius be kelio atgal, nes tokie siekiai daro jūsų meilę sąlyginę.

Naujas žurnalo „Kelionė“ numeris: apie džiaugsmą kryžiuje

Pasirodė naujas vasarai skirtas žurnalo „Kelionė“ numeris, kuris ir vėl kviečia kasdienybės piligrimystėn. Centrinė šio numerio tema – džiaugsmas kryžiuje.

Ses. Ligita Ryliškytė, SJE. Ar sodinsime morkas šaknimis aukštyn? Piktnaudžiavimas dvasiniu autoritetu Bažnyčioje

Kaip atsitinka, kad degimas meile ir šventas uolumas iškrypsta į piktnaudžiavimą autoritetu?Problema kyla tada, kai kvietimas „rikiuotis ir aukotis“ išverčiamas į kvietimą „rikiuoti ir aukoti“ kitus.

Ses. Juozapa Živilė Mieliauskaitė, SF. Apie brandą

Net ir Jėzus turėjo subręsti savo misijai – kaip žmogus, kaip asmenybė – turėjo nugyventi daugybę paprastų dienų, pilnų eilinių reikalų ir kasdienių situacijų. Kad galėtų būti Mokytoju.

Kaip neprarasti gebėjimo klausytis vienas kito?

Kartais gyvenimo pagreitis taip įsisuka, kad nebelieka laiko įprasčiausiems ir svarbiausiems dalykams – kasdieniams pokalbiams šeimoje.

Ar empatija turi tamsiąją pusę?

Empatija yra mįslė. Ji gali praturtinti mūsų gyvenimą, tačiau gebėjimas susitapatinti su kitų jausenomis gali paskatinti ir poliarizaciją, disfunkcinį elgesį santykiuose ar net smurtą.