Tekstai

Ses. Ligita Ryliškytė, SJE. Ar sodinsime morkas šaknimis aukštyn? Piktnaudžiavimas dvasiniu autoritetu Bažnyčioje

Kaip atsitinka, kad degimas meile ir šventas uolumas iškrypsta į piktnaudžiavimą autoritetu?Problema kyla tada, kai kvietimas „rikiuotis ir aukotis“ išverčiamas į kvietimą „rikiuoti ir aukoti“ kitus.

Ses. Juozapa Živilė Mieliauskaitė, SF. Apie brandą

Net ir Jėzus turėjo subręsti savo misijai – kaip žmogus, kaip asmenybė – turėjo nugyventi daugybę paprastų dienų, pilnų eilinių reikalų ir kasdienių situacijų. Kad galėtų būti Mokytoju.

Kaip neprarasti gebėjimo klausytis vienas kito?

Kartais gyvenimo pagreitis taip įsisuka, kad nebelieka laiko įprasčiausiems ir svarbiausiems dalykams – kasdieniams pokalbiams šeimoje.

Ar empatija turi tamsiąją pusę?

Empatija yra mįslė. Ji gali praturtinti mūsų gyvenimą, tačiau gebėjimas susitapatinti su kitų jausenomis gali paskatinti ir poliarizaciją, disfunkcinį elgesį santykiuose ar net smurtą.

Ses. Ligita Ryliškytė, SJE. Klausytis yra daugiau nei girdėti: bendruomeninės įžvalgos iššūkiai ir pamokos

Bendruomeninės įžvalgos tikslas – kartu klausantis Šventosios Dvasios tapti vienos širdies ir minties pagal Dievo troškimą.

Kun. Kęstutis Dvareckas. Švęsti gydantį „mes“

Ne tik neprivalau, bet ir neturiu užstrigti kito gyvenime ir pamiršti atsakomybę už savąjį. Nėra grieko tą pačią dieną ir juoktis, ir verkti. Nėra grieko gyventi toliau. Empatija, jei teisingai ją suprantu, padeda ir įgalina švęsti dabartį.

Arkivysk. Rolandas Makrickas. Diplomatinė tarnyba: nieko neprašyti ir nieko neatsisakyti

Dalinamės žurnale Kelionė 2022 m. Nr. III publikuotu pokalbiu su mons. Rolandu Makricku, kurį šių metų vasario 11 d. popiežius Pranciškus paskyrė tituliniu Tolentino arkivyskupu.

Viktorija Daujotytė: „Kažkas lyg siūlas ėjo…“

Velykos man yra labai susijusios su mažyčiu upeliuku prie namų, pakalnėje, su jo šnarėjimu. Išeinu, būtinai išeinu ir klausausi – iš pakalnės girdžiu upeliuką. Upuliuką, mažytį tokį, kuris vasarą išnykdavo kaip nebuvęs.

Kun. Kęstutis Dvareckas. Kad ir uodo žingsneliais…

Velykos išeina į žemę, nuritinus kapų rūsių akmenis. Nežinia, kas toliau, malda iš baimės užsirakinus… Gal ir aš, kausiantis, kaip tai galėjo įvykti, ir senais tinklais bergždžiai gaudantis auksinę žuvelę?.. Priskėlimas dygsta net pro kiečiausio asfalto dienas.

Kun. Mindaugas Malinauskas, SJ. Žodis adoracijoje

Adoravimo būdas, medituojant Evangeliją, gali padėti atpažinti Jėzų Švenčiausiame Sakramente ir Jo veikimą, be to, gali padėti tikintiesiems susivokti savyje ir prisiimti deramą laikyseną Viešpaties akivaizdoje.

Eimutis Markūnas: „Per gyvenimą lydi tai, kas užkoduojama vaikystėje“

Eimutis Markūnas (g. 1959 m.) – viduriniosios kartos menininkas, žymus vitražistas, tapytojas, instaliacijų, performanso ir video meno kūrėjas, garsios menininkų grupės „Angis“ narys.

Dominyka Navickaitė. Kaip prisijaukinti nežinomybę ir neapibrėžtumą?

Yra daug klausimų, į kuriuos negalime atsakyti, ir noras kontroliuoti savo gyvenimą, aplinką, numatyti tai, kas bus rytoj, skaudžiai atsitrenkia į prieš mūsų protą užvertas nežinomybės duris.

Pavasarinis žurnalo „Kelionė“ numeris: apie tvirtumo iššūkį

Šioje „Kelionėje“ daug dėmesio skiriama klausimams: kas yra tvirtumas? Kokį žmogų galima laikyti tvirtu ir kaip to tvirtumo siekti?

Juozapa Živilė Mieliauskaitė, SF. Šiandienos savęs pažinimo kelionė

Netikėtõs žiniõs apie prasidėjusį karą akivaizdoje daugelis atrodė priblokšti: nepajėgė užsiimti kasdiene veikla, tęsti įsipareigojimų, dieną pradėdavo ir baigdavo su žiniomis apie karo veiksmus. Siaubas, baimė ir sielvartas, šokas buvo labai normali reakcija.