Mark Manson. Viskas, ką reikia žinoti apie santykius: 1500 porų patarimai. II dalis
Tai antroji tinklaraštininko Marko Mansono straipsnio, kuriame pristatomi daugiau nei pusantro tūkstančio „gyvenančių ilgai ir laimingai“ porų patarimai, dalis. Pirmąją galite rasti žurnale „Kelionė“ 2022 m. Nr. 2 (22). Daugiau Marko Mansono straipsnių rasite adresu www.markmanson.net.Kalbėkitės atvirai apie viską, ypač – apie skaudžius dalykusMes visada kalbamės apie tai, kas mus erzina kitame, tarpusavyje, o ne su …
Read more "Mark Manson. Viskas, ką reikia žinoti apie santykius: 1500 porų patarimai. II dalis"
Priklausomybė, kurios nepažįstame. Ką išgyvena kompulsyvūs lošėjai?
„Kiekvieną rytą atsikeldavau beprotiškoje įtampoje, nes žinojau, kad šią dieną reikės grąžinti kurią nors skolą, o pinigų neturėjau. Viską, ką pasiskolindavau, iškart pralošdavau. Kiekvieną naktį eidamas miegoti galvodavau apie tai, kad būtų puiku daugiau nebeatsikelti. Nebegalėjau daugiau pakelti mane slegiančių sunkumų.“
Petras Plumpa. Šventės, krepšinis ir dvasingumo paieškos lageryje
Petras Plumpa (g. 1939) – svarbus Lietuvos pasipriešinimo okupaciniam režimui dalyvis, disidentas, publicistas. Sovietmečiu aktyviai kovojo už žmogaus teises, leido, platino draudžiamą literatūrą, įskaitant ir „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kroniką“. Už antisovietinę veiklą ne kartą nuteistas ir kalintas Mordovijos, Permės lageriuose.
Kiek pasaulyje medaus… Pokalbis su psichologe D. Fediajeviene
„Pažiūrėk, kiek pasaulyje medaus!“ – savo pacientus, turinčius problemų su savižala, dažnai kviečia psichologė Dalia Fediajevienė. Pasak jos, kai žmogus atranda savo gyvenimo „medų“ – mėgstamą prasmingą veiklą, tikrus gilius santykius, dvasinį maistą, savižala tampa nebeaktuali.
Įkvepiančios istorijos: keturios kelionės, kuriose svarbiausia – širdis
„Galime keliauti kojomis, galime – ir širdimi, mintimis: skaitydami, versdami puslapius, po truputėlį vis labiau tobulėdami, daugiau pažindami“, – sakė Vilniaus vyskupas augziliaras Darius Trijonis susitikimo su žurnalo „Kelionė“ kūrėjais bei herojais metu.
Laura Sintija Černiauskaitė. Gražūs gestai
Žvelgiu į save gilyn ir nerandu dugno… Mintimis siekiu absoliučiai visur, joms nėra jokių užkardų… Mano vaizduotė yra kuriančioji galia, ir ji tikrai veikia. Esu begalinė?.. Erdvi – tai jau tikrai. Esu, o galėjau ir nebūti… Ar tikrai galėjau?..
Kai problemas sprendžiame lėkštėje. Vaidos istorija
Radikalus svorio netekimas – tik išorinis nervinės anoreksijos požymis, ledkalnio viršūnė. Po vandeniu slypi kur kas daugiau – gilios psichologinės problemos, žaizdos. Valgymo sutrikimų pavadinimas apgaulingas, tarsi sakantis, kad čia tėra sutrikęs valgymas. Iš esmės – tai sutrikęs žmogus, kuris savo gyvenimiškas problemas sprendžia lėkštėje,
Naujas žurnalo „Kelionė“ numeris: apie aistrą gyventi ir drąsą klausytis širdies
Pasirodė naujas žurnalo „Kelionė“ numeris, kuriame šįkart – apie aistrą gyventi, drąsą klausytis širdies ir dorybes, ant kurių laikosi pasaulis. Žurnalo skaitytojai šiame numeryje ras gausiai iliustruotą pokalbį su alpinistu Sauliumi Damulevičiumi, kuris sako daug metų mėginęs atsakyti į klausimą, kodėl rizikuodamas gyvybe leidžiasi į pavojingus kalnų žygius ir nebegali kitaip, bet dabar suvokia, kad …
Read more "Naujas žurnalo „Kelionė“ numeris: apie aistrą gyventi ir drąsą klausytis širdies"
Agnė Žagrakalytė. Tas, kuris pastato ant kojų
„Vasario pūga. Mokytojukas plasnoja į darbą.“ Yra toks Henriko A. Čigriejaus eilėraštis: gražus, graudus ir čia tinkantis, mat labai noriu jums papasakoti apie vieną šventąjį, kuris buvo… mokytojukas. Aš nesišaipau, spręskite patys: štai aštuoniolikmetis mokytojas, kuriam paskiriama septintokų, dvylikmečių klasė. Berniukai stūgauja, šaiposi, neklauso, yra nevaldomi. Ar nutinka stebuklas, ar būsimasis šventasis tą besarmačių gaują nuramina?
Krosnis kaip gyvenimo mokykla. Pokalbis su Dormante Penkinski
Dormantė Penkinski (g. 1957) – keramikė, japonų Bizeno degimo technikos pradininkė Lietuvoje, instaliacijų menininkė, legenda tapusio molinio namelio su žydinčiu stogu ir unikalios, įkvepiančios gyvenimo istorijos autorė.
Ses. Faustina Elena Andrulytė, SF. Grūdelio dalia
Pamenu, kai svarstant ir bandant suvokti, kiek giliai galima bristi į katalikiškos spaudos vandenis, sulaukiau ir ne vieno bandymo atkalbėti – popierius, nebeskaito žmonės, brangu, neapsimoka, daug darbo, niekad neatsipirks… Viskas yra tiesa. Bet yra ir kitas balsas, kuris kažką šnibžda apie pieno upes, nors priešais tave – tik bekraščiai smėlynai.
Adrienne von Speyr. Šventumas kasdienybėje
Jeigu žmogus susimąstytų, kiek tokių atsitiktinių minčių ir melodijų sukosi jo galvoje paskutines kelias dienas, tikriausiai nustebtų, gal netgi išsigąstų supratęs, kaip lengvai į jo vidinį pasaulį patenka ir kaip jį paveikia bereikšmiai atsitiktinumai.
Naujasis žurnalo „Kelionė“ numeris: apie kūną ir kūniškumą
Pasirodė naujas žurnalo „Kelionė“ numeris, kuris, mums leidžiantis į rudenį, kviečia pakeliauti galgi ir kiek nepatogiais, bet reikalingais takais. Viena iš kertinių šio numerio temų – kūnas ir kūniškumas.
Renata Šerelytė. Žaizda, kuri neužsitrauks
Ir malonė, ir dorybės nėra paskiriami ar nusipelnomi dalykai; taip pat jie nėra ir atsitiktiniai. Tai Dievo ir žmogaus paslaptis, gyvas siūlelis, laumžirgio sparno vitražas tamsoj, apšarmojusi žvaigždyno kekė, palinkusi naktį prie miegančio lango.